15.2.2022.
Atletski klub Pro Sport, organizator najvećeg dječjeg atletskog natjecanja Erste Plave lige, dobio je novo vodstvo. Riječ je o bivšim istaknutim atletičarima i reprezentativcima.
Za predsjednicu kluba izabrana je Martina Lulić, nekadašnja rekorderka i dvostruka prvakinja Hrvatske u bacanju kugle. Novi dopredsjednik je Zlatan Žmirak, bivši prvak Hrvatske u bacanju kugle na otvorenome i u dvorani.
AK Pro Sport nastavlja s organizacijom Erste Plave lige u kojoj je do sada sudjelovalo više od 32.000 osnovnoškolaca, ali i ostalih projekata kojima je cilj uključiti u sport što više djece kroz organizaciju natjecanja, oživljavanje klubova i edukaciju.
Jedan od njih je i projekt 60minutaKRENI, koji promiče značaj svakodnevne fizičke aktivnosti djece pod stručnim vodstvom. Voditeljica ovog projekta je nekad najbolja atletičarka svijeta Blanka Vlašić.